NOWY Grand Lubicz - Ustka
NOWY Grand Lubicz - Ustka

Lista - Rehabilitacja

02 Gru 21
03 Gru 21
Wczytuję

Termoterapia

zabiegów: 6

Inhalacja

Inhalacje indywidualne polegają na wdychaniu aerozolu rozpylonego przez aparat inhalacyjny, który rozprasza roztwór leczniczy czy to za pomocą ultradźwięków czy też sprężonego powietrza. Inhalacja solankowa ma za zadanie oczyszczanie dróg oddechowych.

Czas:10min
Cena: 25zł
Zapytaj o zabieg

Lampa sollux

Lampa emitująca promieniowanie podczerwone powodujące ogrzanie naświetlonej okolicy. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenia procesów metabolicznych. Światło lampy ma działanie przeciwbólowe. Działa na organizm stymulująco oraz bakteriobójczo, wspomagając tym samym leczenie chorób skóry.

Czas:15min
Cena: 20zł
Zapytaj o zabieg

Pileroterapia

Światło Bioptron umożliwia penetrację nie tylko skóry, lecz również tkanek pod nią. W ten sposób pozytywny efekt nie jest ograniczony do leczonego miejsca, lecz ma także korzystny wpływ na cały organizm. Bioptron stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy obronne w organizmie człowieka. Terapię lampą stosuje się w procesie gojenia ran, uśmierzania bólu, leczenia schorzeń dermatologicznych, wzmacnianiu odporności organizmu itp.

Czas:10min
Cena: 20zł
Zapytaj o zabieg

Okłady Fango

Zabiegi fango to okłady lub kąpiele przy użyciu specjalnego błota (szlamu), bogatego w składniki mineralne. Pochodzi on ze skał wulkanicznych i po zmieleniu jest stosowany do celów leczniczych i kosmetycznych. Zastosowanie fango jest zróżnicowane – okłady zalecane są osobom ze schorzeniami reumatologicznymi, mogą być one również stosowane profilaktycznie.

Czas:15min
Cena: 25zł
Zapytaj o zabieg

Krioterapia Miejscowa

Metoda leczenia zimnem. Polega na miejscowym silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za pomocą płynnego azotu przez okres 3 minut. Celem zabiegu jest wywołanie i wykorzystanie fizjologicznych reakcji na zimno. Najczęściej schładzana jest okolica ciała, którą następnie chcemy ćwiczyć. W tym przypadku działanie zimna jest dwojakie. Z jednej strony przeciwbólowo-znieczulające, z drugiej umożliwiające ćwiczenia, które powinny po krioterapii następować.

Działanie zimna na organizm człowieka:

  • pobudzanie receptorów zimna i bólu,
  • zmniejszenie aktywności receptorów ciepła,
  • zmiejscowe zwężenia naczyń,
  • zmniejszenie przewodnictwa w nerwach,
  • zmniejszenie przemiany materii,
  • spowolnienie gojenia się ran,
  • zmiany naczynioruchowe.
Czas:3-5 min
Cena: 25zł
Zapytaj o zabieg

Okład Borowinowy (częściowy)

Na objęte chorobą części ciała przykłada się masę podgrzanej borowinowy. Prowadzi to do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz rozgrzania i rozluźnienia mięśni i stawów, co z kolei skutkuje poprawą obiegu krwi oraz zmniejsza uczucie bólu.

Czas:15min
Cena: 30zł
Zapytaj o zabieg
Powrót do wszystkich zabiegów

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najnowsze informacje.

Zapytaj o zabieg
Nazwa zabiegu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij